שמן מור לחידוש וריפוי

שמן מור מתקשר במיוחד לחודש אדר.

אנחנו קוראים במגילת אסתר, שבמשך שנה שלמה קיבלה אסתר המלכה טיפולים ייחודיים של טיפוח ויופי, שכללו עיסויים ואמבטיות של שמנים ושל צמחי מרפא כהכנה לפגישתה עם המלך אחשוורוש.

"ובהגיע תור נערה ונערה לבוא אל המלך אחשוורוש מקץ היות לה כדת הנשים שנים עשר חודש, כי כן ימלאו ימי מירוקיהן: ששה חודשים בשמן המור וששה חודשים בבשמים ובתמרוקי הנשים" (מגילת אסתר ב, יב')

ובכלל, שמן מור מוזכר בתנ"ך יותר מ-150 פעמים.

הוא מופיע כמעט בכל תערובת מרפאת בתנ"ך, בקטורת הקודש ואפילו כתוספת ליין.

"ואתה קח לך בושמים ראש מור דרור חמש מאות וקינמון בושם מחציתו חמישים ומאתיים וקנה בושם חמישים ומאתיים, וקידה חמש מאות בשקל הקודש ושמן הזית הין ועשית איתו משחת שמן קודש..." (שמות ל, כג')

 

תכונות ריפוי נפלאות

שמן מור הוא אחד השמנים המוכרים ביותר בשימוש בתרבויות רבות בתקופות העתיקות. הרמב"ם אמר עליו שהוא השמן הטוב ביותר לריפוי של תחלואים בעור ובגוף בכלל. לשמן המור יש השפעה נפלאה ועוצמתית בכל המישורים- פיזי, רגשי ורוחני.

השימוש בשמן המור שעליו מסופר במגילת אסתר שנעשה במשך ששה חודשים השפיע עמוקות על אסתר המלכה, סייע לה להתחבר לייעוד שלה- העמידה מול המלך אחשוורוש והצלת דודה מרדכי מתלייה והצלת עם ישראל.

 

ריפוי ושיקום העור

לשמן מור השפעות נפלאות על כל המערכות בגוף- הוא מעמיק את הנשימה, הוא יעיל לטיפול בדלקות וזיהומים של דרכי הנשימה ובחלל הפה (אפטות, דלקות חניכיים, זיהומים). שמן מור מחזק ומרגיע את מערכת העיכול, מחזק ומעודד את המערכת החיסונית. הוא יעיל לטיפול בזיהומים, פטריות והוא מסייע להחלמה ולריפוי מהיר של פצעים. שמן מור מחזק את כלי הדם ומסייע לטפל בהתרחבות והידלדלות של וורידים.

שמן המור נחשב לשמן הטוב ביותר לריפוי של העור, הוא מחדש, מרפא, מטפח, עוזר לעור להשתקם ולשמור על חיותו. השמן מתאים לעור מבוגר, יבש, עדין.

שמן מור הוא אנטי-דלקתי ומחטא ולכן נפלא לריפוי של אקנה, חתכים, דלקות עור, כיבים, פרונקלים ופצעים, פסוריאזיס, אקזמה ופצעים שלא נרפאים. 

שמן מור הוא נפלא בתערובות ותכשירים לטיפוח לעור מבוגר, יבש, עדין או מגורה, הוא מתאים לריפוי של צלקות, נפלא לריכוך של העור, מסייע להאטת הזדקנות של תאי העור.

עבודה יומיומית עם שמן מור באזור הגרון (מדולל בשמן נשא) מחזק אותנו רגשית ומשפר את יכולת הביטוי שלנו, נותן לנו אומץ לדבר ולהגיד דברים שיושבים לנו על הלב, נותן הגנה מפני דברים שאומרים בסביבתנו, שאינם משרתים אותנו.

שמן מור משפיע עלינו גם ברמה הרגשית, הוא עוזר לשמור על לב פתוח, הוא עוזר לרפא פצעים פיזיים ורגשיים, הוא עוזר לנו לשחרר את העבר שלנו ולהסתכל קדימה אל העתיד, עוזר לסלוח ולשחרר כאבים, שלנו ושל הסובבים אותנו.

שמן מור מגביר את המוטיבציה וההתלהבות שבעשייה, מאפשר לאנשים שחסרים את הביטחון להתחיל ליצור ולעשות, מחבר אותנו להבנה של דברים ופעולות שהם טובים לנו ומשרתים אותנו, הוא מעניק ביטחון, הוא עוזר לנו להתחבר אל הייעוד שלנו ואל המקום הרוחני שבתוכנו.

 

אווירה חגיגית בבית

הדפה של שמנים במבער יוצרת אווירה של שמחה ורוגע, מסייעת לשחרר מתחים וליצור אווירה חגיגית ונעימה.

תערובת שמנים שמסייעת להעמיק את הנשימה, משרה רוגע ושמחה ואופטימיות ופותחת את הלב לנתינה ולאהבה:

נטפטף במבער 3 טיפות של מור, 3 טיפות של ליטסאה קובבה, 2 טיפות של קינמון ו-4 טיפות של תפוז.

 

אור ואהבה

חודש אדר שמח